Konum,34235,Türkiye
+902124380355
ceomuhendislik@outlook.com

Vacon sürücü tamiri

TEKNİK SERVİS

vacon sürücü tamiriVacon sürücü tamiri

Üretimden hizmet sektörüne varıncaya kadar pek çok alanda motorların etkin olarak kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. Söz konusu motorların her geçen gün biraz daha gelişmesi ve işlevlerinin şaşırtıcı noktaya gelmesinde farklı unsurların etkisi vardır. Bu unsurlardan birisi de sürücülerdir. Vacon sürücü de bu kapsamda çok fazla tercih edilir ve beklentileri genel olarak karşılar.Üzerinde çok sayıda devre ve farklı elektronik bölümün bulunmasına bağlı olarak Vacon sürücü arızaları farklı nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Bazen nem, bazen yanlış çalıştırma, bazen de daha farklı bir nedenden dolayı arızaların meydana gelmesi söz konusu olabilir. Buna bağlı olarak farklı Vacon sürücü tamiri işleminin yapılması gündeme gelecektir. Fakat bu işlemlerin mutlak surette alanında uzman kişiler tarafından profesyonel olarak yapılması gerekir. Aksi durumda farklı sorunların meydana gelebileceği unutulmamalıdır.

Vacon Sürücü Tamiri ve servisi 

Vacon sürücü onarımı, uzmanlık isteyen bir işlemdir ve bu işlemin kendi içinde farklı türleri vardır. Genel olarak arızanın tespit edildikten sonra bir takım teknikler uygulamak suretiyle arızanın giderilmesi söz konusu olabilir. Bunun için özel ekipmanlar kullanılır. Bilgisayar destekli donanımlar, arızaların tespitini etkili olarak yapar. Bunu, parametre kontrolleri sayesinde gerçekleştirir. Eğer parametrelerde bir anormallik var ise bu durum, arızaya işaret eder. Fakat Vacon sürücü servisi tarafından elde edilen verilerin doğru olarak yorumlanması çok önemlidir.

Bu noktada yapılacak işlemlerden birisi de parametre ayarlarıdır. Bu da bir tür onarım olarak kabul edilir fakat daha farklıdır. Vacon sürücü onarımı olarak IGBT değişimi, IO kart tamiri, port onarımı ve fan değişimi örnek olarak gösterilebilir. Bu işlemlerden sonra gerekli kontrollerin uzman ekip tarafından birkaç saat boyunca yapıldığının bilinmesi gerekir.

Vacon 10

Vacon 20

Vacon NXS 

Vacon NXP 

Vacon NXC

Vacon NXL

Vacon 100 HVAC

Front Page

Arızalı Vacon marka sürücülerinizi uzman mühendis ekibimiz tarafından 6 ay garantili olarak tamir ediyoruz

TEL:0552 222 92 26